آلمان حذف تدریجی تحریم های ضد روسی را مطرح کرد

 معاون صدراعظم آلمان گفتکه مسکو شریک مطمئنی برای ما است و لغو تدریجی تحریم ها ضرورت دارد.
خبرگزاری اسپوتنیک امروز (سه شنبه) نوشت: آلمان تاکنون از موضع لغو محدودیت های تجاری و ممنوعیت ورود علیه روسیه مشروط به اجرای کامل توافق مینسک با موضوع حل پرونده اکراین حمایت می کرد، اما کنون نشان می دهد حاضر است با مسکو مصالحه و تحریم ها را تضعیف کند، اگر در روند اجرای توافق مینسک پیشرفت هایی حاصل شود.
نشریه آلمانی دیر اشپیگل در این باره نوشته است: آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز از این سیاست حمایت می کند، در واقع نمایندگان حزب سوسیال دموکرات طرفدار از سرگیری رابطه با مسکو هستند. گرچه اشتاین مایر هیچ گاه آشکارا به نفع سبک شدن تحریم ها ابراز نظر نکرده بود، اما از مدت ها پیش بر ایده بازگشت روسیه در قالب جی هشت اصرار دارد و از سوی دیگر در حالیکه مرکل همیشه سیاست سخت گیرانه ای داشته، اما اکنون دولت وی نیز موضع نرمی به خود گرفته است.
اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان نیز تاکید کرده است: همواره از موضعی حمایت کرده ام که تحریم ها هدف نهایی نباشد. اگر در اجرای توافق مینسک پیشرفت هایی دیده شد، می توان تحریم ها را سبک تر کرد.
به نوشته نشریه آلمانی، طرح برلین شامل این است که در برابر همکاری مسکو در اجرای انتخابات محلی در شرق اوکراین برخی تحریم ها لغو شود. با توجه به تمامی بدیهیات این امر به محدودیت های ملی و همچنین تحریم کریمه مربوط است. در واقع ممنوعیت ورود به آلمان برای برخی افراد برای نمونه اعضای پارلمان روسیه حذف و مدت زمان تمدید دوره ای تحریم ها نیز از شش به سه ماه کم می شود.
اما جان امرسون سفیر آمریکا در آلمان در برخوردی سرد با طرح برلین بیان کرد: تحریم های ضد روسی ممکن است تنها در صورت اجرای تمامی توافق مینسک اجرا شود و اگر چیزی تغییر کند ، ضعف حاصل می شود که ممکن است حوادث خطرناکی را منجر شود.
این طرح آلمان در حالی اعلام می شود که سران گروه جی هفت به روسیه هشدار دادند در صورت عدم اجرای توافقنامه مینسک برای حل مساله اوکراین، تحریم های ضد روسی تمدید خواهد شد و حتی افزایش می یابد.
در بیانیه نشست اخیر سران کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، کانادا، ایتالیا و ژاپن در این کشور بر ماندگاری تحریم ها علیه روسیه تا زمان اجرای کامل توافقنامه مینسک برای حل درگیری ها در شرق اوکراین تاکید شده است.
دونالد توسک رئیس شورای اروپا نیز در حاشیه اجلاس سران جی -7 به خبرنگاران اعلام کرده است تا زمانی که توافقنامه مینسک برای حل بحران اوکراین بطور کامل اجرا نشود تحریم ها در مورد روسیه باقی می ماند.
سال 2014 پس از سقوط حکومت ویکتور یانوکوویچ و روی کار آمدن یک دولت متمایل به غرب در اکراین و آغاز درگیری شبه نظامیان با نیروهای دولتی در شرق این کشور که روسیه متهم به حمایت از آنان شد، شبه جزیره کریمه به روسیه پیوست.
جدایی شبه جزیره کریمه براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی که مورد تایید مسکو قرار گرفت، یکی از عوامل اصلی افزایش تنش در روابط این کشور با اکراین و غرب شده که وضع تحریم های ضد روسی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا و واکنش متقابل روسیه را در پی داشته است.
این منطقه 25 هزار و 500 کیلومتری که اکنون دو میلیون و 413 هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و 450 هزار روس، 576 هزار اوکراینی و 245 هزار تاتار است، سال 1954 توسط نیکیتا خروشچف رییس جمهوری وقت شوروی سابق که زادگاهش اوکراین بود در قالب تغییرات نقشه ای به این کشور هدیه شده بود.
اروپا و آمریکا تاکنون هیچ نشانه ای از تصمیم به لغو یا سبک سازی تحریم ها علیه روسیه نشان نداده اند در حالیکه این کشور بارها بر زیانبار بودن این اقدام ها در روابط مسکو و غرب تاکید کرده است.

49310

مجلس نمایندگان ژاپن طرح «عدم اعتماد» به دولت آبه را پذیرفت

به گزارش روز سه شنبه نسخه آنلاین روزنامه آساهی، «تاداموری اوشیما» سخنگوی این مجلس طرح پیشنهادی عدم اعتماد به کابینه شینزو آبه نخست وزیر این کشور را که از سوی چهار حزب مخالف ارایه شده بود، پذیرفت.
چهار حزب اصلی مخالف دولت در ژاپن، با استناد به تاخیر دولت در اجرای طرح افزایش مالیات بر مصرف و شکست طرح اقتصادی «آبه نومیک»، طرح عدم اعتماد به کابینه را تقدیم مجلس کردند.
رهبران احزاب مخالف دموکرات، کمونیست، سوسیال دموکرات و حزب زندگی مردم و تارو یاماموتو و دوستان، پس از تصمیم آبه برای به تعویق انداختن افزایش مالیات از هشت به 10 درصد برای بار دوم، پیشنهاد خود در خصوص عدم اعتماد به کابینه نخست وزیر را به مجلس نمایندگان دادند.
این احزاب همچنین توضیح دادند که پیشنهاد عدم اعتماد منعکس کننده خشم عمومی در خصوص قانون امنیت ملی که سال گذشته به تصویب رسید و روحیه صلح جویی و قانون اساسی ژاپن را زیر سئوال برد، است.
سال گذشته میلادی دولت آبه طرحی را در مجلس این کشور به تصویب رساند که بر اساس آن نیروهای دفاع از خود این کشور اجازه حضور در جنگ های فرامرزی و جنگیدن در کنار هم پیمانان به ویژه آمریکا را یافتند که مورد اعتراض شدید مردم و جناح های مخالف قرار گرفت.
احزاب مخالف بر این عقیده اند که دولت آبه به مانند آهن سفتی شده است که به صدای مردم گوش نمی دهد.
ائتلاف حاکم متشکل از احزاب «لیبرال دمکرات» و «کمیتو» در جلسه عمومی روز گذشته به تعویق افزایش مالیات تا سال 2019 رای داده بودند.
تاخیر افزایش مالیات برای اولین بار در سال 2014 مطرح و در اکتبر سال 2015 به اجرا گذاشته شد و بر اساس ان هرگونه افزایش مالیات تا آوریل 2017 به حالت تعلیق درآمد.
دولت آبه علاقه مند است تا افزایش مالیات بر مصرف از هشت به 10 درصد را از اکتبر سال 2019 اجرایی کند.

49310

مسعود بارزانی در راه تهران

حسن دانایی‌فر، سفیر ایران در عراق در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که هنوز تاریخ دقیق سفر رییس اقلیم کردستان عراق به تهران مشخص نشده است، اما این سفر به زودی انجام می‌شود.

به گفته سفیر ایران در بغداد این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و با همراهی هیاتی سیاسی و اقتصادی از اقلیم کردستان انجام می‌شود.

از اوایل سال جاری زمزمه‌های سفر رییس اقلیم کردستان به ایران در بین رسانةهای کردی، خارجی و ایرانی شنیده شده است. در یکی دو هفته اخیر احتمالات برای انجام این سفر پررنگ‌تر شد اما سفر مسعود بارزانی تاکنون به تعویق افتاده است.

ناظم دباغ مسوول دفتر نمایندگی اقلیم کردستان در ایران نیز در تماس خبرنگار ایسنا، اعلام کرد که هنوز تاریخ دقیق سفر مسعود بارزانی به تهران مشخص نشده است.

در عین حال برخی منابع از انجام سفر رییس اقلیم کردستان به تهران در اوایل هفته آینده خبر می‌دهند.

بنا بر این گزارش، سید محمود علوی وزیر اطلاعات کشور اواخر اردیبهشت در سفری از پیش اعلام نشده به اقلیم کردستان سفر کرد و با مسعود بارزانی دیدار کرد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق؛ بارزانی در اربیل با سیدمحمود علوی و هیات همراه وی متشکل از شماری از دستیاران و مشاوران وزارت اطلاعات ایران دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور “مسرور بارزانی،” مشاور شورای امنیت اقلیم کردستان و “فؤاد حسین،” رئیس دیوان ریاست این اقلیم برگزار شد، وزیر اطلاعات کشورمان نظر خود را در خصوص اوضاع سیاسی عراق و منطقه ارائه و بر ادامه حمایت ایران از اقلیم کردستان تأکید کرد.

در این بیانیه هم‌چنین آمده است، وزیر اطلاعات کشورمان از بارزانی خواست تا انتظارات و نظرات خود را در خصوص تحولات منطقه بیان کند.

این بیانیه می‌افزاید: بارزانی با اشاره مختصری در خصوص اوضاع میدانی جبهه‌های جنگ علیه گروه تروریستی داعش و اوضاع سیاسی عراق برای هیات مهمان، تأکید کرد جنگ علیه داعش مستلزم همکاری و مساعدت جدی جامعه جهانی است.

بارزانی گفته است که به منظور از میان بردن کامل داعش و تفکر افراطی تنها نباید با آن مقابله نظامی کرد.

وی همچنین بر ضرورت مقابله فکری، اقتصادی و سیاسی با داعش تآکید کرد.

بنا بر این گزارش با توجه به تحولات داخلی در عراق، از یک سو تلاش دولت برای اجرای برنامه اصلاحات و از سوی دیگر مقابله همه‌جانبه با نیروهای تکفیری و داعش امروز بیش از هر چیز عراق یک‌پارچه به وحدت میان گروه‌ها، احزاب سیاسی نیاز دارد.

5252

11 جنگ‌افزار مخوف روسی/ تصاویر

  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


  • جنگ‌افزارهای ارتش روسیه


 

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ایرنا، در این انتخاب مجموعه ای از جنگ افزارهای نیمه سنگین و سنگین هوایی، دریایی، زمینی و موشکی روسیه قرار دارد که از تسلیحات برد کوتاه تا بمب افکن های قاره پیما با برد پروازی 15000 کیلومتر و توان حمل 40 تن بمب و موشک های دور برد اتمی را شامل می شود. این فهرست که اسپوتنیک آن را بازنشر داده به شرح زیر است:

**کشتی موشک انداز بورا
سرعت این کشتی موشک انداز هاور کرافت 100 کیلومتر در ساعت است که مسلح به هشت موشک ضد کشتی موسکیت و 20 موشک ضد هوایی اوسا ـ ام با 68 خدمه است.

**پانتسیراس 1
سامانه موشکی ـ توپخانه ای پدافند هوایی پانتسیراس 1 مجهز به 12 موشک هوایت شونده زمین به هوا و دو توپ خودکار 30 میلیمتری است که از آن برای انهدام هواپیما ها، بالگرد ها، موشک های بالستیکی و کروز استفاده می شو و کاربرد زیادی دارد.

**زیردریایی غیر قابل ردیابی
نووراسیسک که سال 2013 در شهر سن پترزبورگ به آب انداخته شد، نخستین زیردریایی از نوع دیزلی ـ برقی کلاس وارشاویانکا است که استفاده از فناوری استلس در ساخت آن باعث شده عملا غیرقابل رد یابی شود.

**میگ 35
جنگنده چند منظوره میگ 35 که هم در نبرد هوایی و هم برای بمباران های دقیق مورد استفاده قرار می گیرد توان سرعت گیری 2400 کیلومتر در ساعت را دارد و قادر به انهدام اهداف دریایی و زمینی از فاصله زیاد و انجام پرواز های شناسایی است.

**سامانه موشکی پدافند هوایی بوک ام
برد موشک های 9М317 مورد استفاده در سامانه بوک ام، 46 کیلومتر و وزن کلاهک این موشک ها 70 کیلوگرم است

**آراس24′ موسوم به یارس
قرار است سامانه موشکی یارس جای سامانه توپول ام را بگیرد و استقرار آن در سال 2010 آغاز شده است.
این موشک بالستیکی بین قاره ای حامل چند کلاهک هوشمند با برد حداکثر 11 هزار کیلومتر است که صد برابر بمب اتمی آمریکایی پرتاب شده به شهر هیروشیمای ژاپن در سال 1945 قدرت دارد.

**بمب افکن توپولف 160 یا قوی سپید
بزرگترین هواپیمای مافوق صوت جهان که سال 1980 در اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد، متکی به پرقدرت ترین موتورها در دنیا توان حمل 40 تن تسلیحات و برد پروازی تا 15000 کیلومتر را دارد.

**تانک تی 90
پیشرفته ترین تانک مورد استفاده در ارتش روسیه که با توپ بی خان 30 میلی متری 2А42 و همچنین تیربار ضد هوایی دارای وسیله نشانه گیری، شهرت جهانی دارد.

**بالگرد می 28
بالگرد تهاجمی می 28 مسلح به توپ 30 میلی متری 2А42 قادر به حمل موشک های هدایت شونده، پرتاب آزاد و مسلسل سنگین است که برای نابودی یگان های زمینی بسیار کار آمد معرفی شده است.

**سامانه موشک پدافند هوایی اس 300
اس 300 بهترین سامانه برای سرنگونی هواپیما های مهاجم است که حتی می تواند شش هواپیما را همزمان با شلیک 12 موشک به هر یک از هواپیماها از بین ببرد و هر پرنده ای که در شعاع تا 300 کیلومتری آسمان محل استقرار این جنگ افزار قرار گیرد باید از آن هراس داشته باشد.

5252

ظریف، نامه روحانی را به رئیس جمهور فنلاند تقدیم کرد/ وزیر خارجه راهی سوئد شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در آخرین برنامه رسمی دیدار خود از فنلاند، عصر سه‌شنبه با آقای سائولی نینیستو رئیس جمهور فنلاند در اقامتگاه رسمی وی دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار دعوتنامه رسمی جناب آقای روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران از رئیس جمهور فنلاند جهت دیدار از ایران را تقدیم وی کرد.

رئیس جمهور فنلاند نیز ضمن تشکر از این دعوت ابراز امیدواری کرد دیدارش از ایران در فرصت مناسب انجام شود.

طرفین در این ملاقات در خصوص روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه غرب آسیا و روش حل بحرانهای موجود در این منطقه گفتگو و رایزنی کردند.

حضور ظریف در همایش بازرگانی فنلاند – ایران در هلسینکی

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان همچنین عصر سه شنبه در همایش اقتصادی فنلاند – ایران حضور یافت.

در این همایش که توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با همکاری اتاق بازرگانی فنلاند برگزار شد بیش از شصت بازرگان ایرانی حاضر در هیات اقتصادی همراه ظریف در سفر به چهار کشور اروپائی و تعداد زیادی از بازرگانان و نمایندگان شرکت های فنلاندی مشارکت داشتند.

دکتر ظریف طی سخنانی در همایش اقتصادی فنلاند – ایران در هلسینکی گفت:

هیئت های تجاری بر اساس اهداف سیاسی با یکدیگر مرتبط نمی شوند. حضور شما بازرگانان در این همایش نشانگر فرصت های موجود در همکاری اقتصادی دو کشور است. نیازی نیست من به شما بگویم چه فرصت هایی هست، وظیفه ما رفع موانع موجود از جمله در زمینه بانکی است. سرمایه گذاری در ایران و تجارت با ایران، ایمن؛ سودبخش و با چشم انداز و آینده روشن است.

قوت و قدرت ما از تعداد سلاح ها و تجهیزات ما نمی آید بلکه ناشی از مردم ماست، امنیت ما بومی و متکی بر مقاومت و خلاقیت مردم ایران است. ملت ما در برابر تحریم مقاوم و برای ابراز نظرات و انتقادات خود بجای سربریدن، در پای صندوق های رای حاضر می شود و در بخش های اقتصادی فعال است. ما به بخش خصوصی خود اعتماد و اتکا می کنیم ما به نسل جوان تحصیلکرده خود اتکا می کنیم. خوشحالم که صنایع دانش محور با مدیریت جوانها در کشورم روبه گسترش است.

ایران کشوری توانا است و بر موانع بانکی موجود نیز فائق می آید. ایرانیان با قوت و عزم راسخ وارد حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری شده اند و این به نفع دنیا و همسایگان است. امنیت، اقتصاد، علم و تکنولوزی ما بومی بوده و این البته به معنای محروم کردن خود از زنجیره ارزش جهانی نیست. یا با هم برنده می شویم یا با هم می بازیم، مطمئنم همه ما آینده روشن و مثبت را انتخاب می کنیم.

وزیر خارجه کشورمان پس از این کنفرانس، راهی سوئد شد. 

5252